דן לימור – עו"ד דיני משפחה

מה זה בדיוק עו"ד דיני משפחה?

בחוק משנת 1995 נקבע, כי בתחומים מסוימים ידון רק בית המשפט לענייני משפחה. תחומים אלה יוחדו משאר התחומים הנדונים בבתי המשפט השונים, כגון בית משפט שלום או בית המשפט המחוזי, במטרה ליצור ערכאה משפטית אשר תתמחה בתחומי עיסוק אלה שהמכנה המשותף שלהם הוא השיוך לענייני משפחה, המעמד האישי והזהות האישית של כל אחת ואחד. לכן, אם מתעוררת סוגיה משפטית שבתחום המשפחה הנדונה בכותלי בית משפט לענייני משפחה מומלץ להיוועץ בעו"ד דיני משפחה. משרדנו מתמחה בענייני גירושין, משפחה, ירושה ומעניק שירותים משפטיים בכל הנוגע לענייניים הנדונים בבית המשפט לענייני משפחה.

מהם תחומי עיסוק דיני משפחה?

דיני משפחה חלים על כל ענייני המעמד האישי והמשפחה, ובכלל זה, גירושין, התרת נישואים, ידועים בציבור, פירוק שיתוף במקרקעין – בדירת מגורים, חלוקת רכוש,  אבהות, משמורת ילדים והסדרי ראייה, מזונות אישה ומזונות ילדים, הסכמים, הסכם ממון, הסכם גירושין, הסכם לחיים משותפים, וכיוצ"ב. כמו כן, דיני משפחה חוסים גם על כל סכסוך בקרב בני משפחה. בנוסף, דיני משפחה חלים גם על ענייני המעמד האישי, תביעות לשינוי שם, תביעות לשינוי גיל, אפוטרופסות ועוד. ענייני צוואות וירושות הינן חלק מתוך דיני ירושה, אך גם נדונים בפני בית משפט לענייני משפחה.

היכן מתבררים הליכי דיני משפחה?

דיני משפחה מטיבם ומטבעם מתבררים בין כותלי בית משפט לענייני משפחה, אך קיימים תחומים שניתן לבררם גם בין כותלי בית הדין הרבני, האפוטרופוס הכללי ובפני הרשם לענייני ירושה. על כן, באם אתם עומדים בפני תביעה או בקשה בעניינכם, מומלץ להיוועץ עם עו"ד דיני משפחה, כדי לשקול בקפידה את הערכאה אליה תוגש הבקשה ו/או אליה תיעשה הפנייה.

מדוע יש חשיבות מיוחדת לעו"ד דיני משפחה?

כפי שכבר הבנתם, לתחום דיני משפחה יש ערכאה משלה ובית משפט שדן אך ורק בנושאים אלה. כך שמומלץ להיוועץ ולהיעזר בשירותיו של עורך דין משפחה במתמחה בנושאים אלה בלבד. מעבר לכך, תחום דיני המשפחה מלווה במערכת כללים וחוקים שונים ממערכת הכללים והחוקים הנוהגים בבתי משפט אחרים ולכן אם ברצונכם להיטיב עמכם וליהנות משירות מקצועי, מומלץ להיעזר וליהנות מייצוג משפטי מקיף ויסודי של עורך דין משפחה המכיר היטב את אופיו של ההליך ואת אופיה של הערכאה, בית הדין הרבני למשל או בית המשפט לענייני משפחה.
תוכן עניינים
שתפו מאמר זה
מאמרים נוספים
מלאו את הפרטים ואנו נשוב אליכם בהקדם:
שירותי המשרד
אודות משרד עו"ד דן לימור

נגישות