הסכם לחיים משותפים

בני-זוג ידועים בציבור שאין ביניהם כוונה להינשא זה לזו רשאים אף הם להסדיר את מערכת היחסים ביניהם במסגרת הסכם שייקרא הסכם לחיים משותפים אשר יחיל עליהם את כל העניינים שבני-הזוג יבקשו להחיל על עצמם, בין באשר לענייני הרכוש ובין באשר לעניינים נוספים.

מאפייניו של ההסכם לחיים משותפים דומים לאלו של הסכמי ממון ונועדו למטרה זהה – לקבוע כבר עתה את הדין באשר לכל העניינים אותם מבקשים בני-הזוג להסדיר בהסכם ולמנוע כבר בשלב עריכת ההסכם את כל המחלוקות שעשויות להתעורר בעתיד אם וכאשר יחסיהם ייקלעו למשבר. בתוך כך, יכולים בני-הזוג לקבוע אף את האופן בו יחסיהם יגיעו אל קיצם והמועד בו יחילו את הוראות ההסכם.

לעומת זאת, בשונה מהסכם ממון בין בני-זוג נשואים הטעון אישור בפני ערכאה שיפוטית לצורך מתן תוקף של פסק דין להוראותיו, אין הכרח להביא את ההסכם לחיים משותפים לאישור בית המשפט, והסכם לחיים משותפים מחייב את הצדדים כבר למן חתימתו. יחד עם זאת, ניתן להביא הסכם לחיים משותפים לאישור בית המשפט לענייני משפחה והדבר אף מומלץ לצורך השגת עליונותו של ההסכם.

בני-הזוג ייטיבו לעשות אם יפנו לייעוץ משפטי אצל עורך דין הבקיא בתחום על מנת שיערוך הסכם יסודי אשר ייתן מענה לכל הסוגיות, אף לאלו שעשויות להתעורר בעתיד וכן על מנת שעורך הדין ייצגם בבית המשפט לענייני משפחה במידה והצדדים יחליטו לאשר את ההסכם.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם.