הדרך לעריכת הסכם ממון

אל תעשו הסכם סתם כך. בני-הזוג ייטיבו לעשות אם יפנו לייעוץ משפטי אצל עורך דין הבקיא בתחום הסכמי ממון על מנת שיערוך הסכם ממון יסודי אשר ייתן מענה לכל הסוגיות, אף לאלו שעשויות להתעורר בעתיד וכן על מנת שעורך הדין ייצגם בפני הערכאה השיפוטית אשר אליה יוגש הסכם ממון לצורך אישורו.

הסכמי ממון רשאים לערוך בני-זוג נשואים ואף בני-זוג אשר טרם נישאו זה לזו ובלבד שיש בכוונתם לעשות כן. בהתאם לחוק, הסכם ממון טעון אישור. לפיכך, ההסכם יקבל הכרה כהסכם ממון רק לאחר שאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה ואם היו בני-הזוג נשואים זה לזו מוסמך לאשר את ההסכם אף בית הדין הרבני.

במעמד אישור הסכמי ממון יהיה על השופט או הדיין להתרשם, כי שני הצדדים להסכם הבינו את תוכנו, משמעויותיו, השלכותיו וכי ההסכם ממון נעשה מרצונם החופשי ללא לחץ ו/או כפייה. לאחר מכן יינתן להוראותיו של הסכם הממון אישור ותוקף מחייב. בעניינים הנוגעים לקטינים, נוטל על עצמו בית המשפט את האחריות לדאוג ולשמור על צרכיו וזכויותיו של הקטין ולוודא שההסכמות של הוריו כפי שעולות מההסכם אכן נועדו לשרת את טובת הקטין.

אולי תרצה לקרוא על-

עילות גירושין

הסכמי גירושין

שינוי או ביטול ההסכם

רוצים לשאול על הסכמי ממון, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם.