הסכם גירושין

הסכם גירושין נועד להסדיר את סיום מערכת היחסים של בני-הזוג הנשואים ועליו להיות יסודי ומקיף, כדי להביא לכדי סיום סופי ומוחלט של כל המחלוקות או הסוגיות הפתוחות בן הצדדים. דן לימור – משרד עורכי דין, המתמחה בדיני גירושין ומעמד איש, מתמחה בעריכת הסכמי גירושין ועומד לרשותכם בכל עת. צרו קשר כבר עכשו לתיאום פגישת ייעוץ.

למעשה מדובר בסוג של הסכם ממון הטעון אישור של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבניוהוא נועד להכיל את כל ההסדרים אותם מבקשים בני-הזוג להחיל על עצמם ומעגן בתוכו את הסכמותיהם בנוגע לגירושין ולכל הכרוך בהם, לרבות ובפרט בנוגע לענייני הרכוש, לזכויות ולחובות של כל אחד מבני-הזוג ובכל הנוגע לילדיהם, חינוכם, משמורתם ומזונותיהם. אולם בין הסכם ממון לגירושין קיימים הבדלים ברורים.

הסכם ממון – אותו עורכים בני-הזוג ערב נישואיהם או אף במהלכם – הינו הסכם הצופה פני עתיד הקובע את ההסדר שיוחל על הצדדים במועד פקיעת הנישואין. בשונה מהסכם ממון, הסכמי גירושין מכילים הסדרים המוחלים על הצדדים בנקודת הזמן בה נערך. יחד עם זאת, הסכמי גירושין מכילים בתוכם הוראות בדבר חיובים מתמשכים אשר יוחלו על הצדדים אף לאחר הגירושין ולעיתים למשך זמן רב לאחריהם.

הדרך להשגת הסכם גירושין תלויה בהסכמת הצדדים בין אם בטרם נפתחו הליכים משפטיים ביניהם ובין אם בסיומם. ככל והצדדים אינם מנהלים הליכים משפטיים במהלכם מיוצגים בני-הזוג, ייטיבו לעשות אם יפנו לייעוץ משפטי אצל עורך דין גירושין הבקיא בתחום על מנת שיערוך הסכם יסודי אשר ייתן מענה לכל הסוגיות וכן על מנת שעורך הדין ייצגם בפני הערכאה השיפוטית אשר אליה יוגש ההסכם לצורך אישורו.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם.