גירושין בנישואים אזרחיים

בישראל מוסד הנישואין האזרחיים הלך והתהווה עם השנים בקרב זוגות יהודים בעיקר מטעמים דתיים הלכתיים. מחד, קיימים זוגות אשר פנו לצורת החיתון הזו מתוך אילוץ הנובע מטעמים דתיים-הלכתיים, ככל ובני הזוג מנועי חיתון ואינם יכולים לבוא בברית הנישואין כדת משה וישראל, כמו למשל כהן וגרושה, ממזרים, חסרי דת או חד-מיניים. לעומתם, קיימים זוגות אשר בחרו בנישואין האזרחיים מטעמים אנטי דתיים-הלכתיים, כנובע מרצונם להימנע מחופה וקידושין המוכרים על פי הדת היהודית.

אמנם זוגות אלה פועלים בניגוד להלכה בעצם נישואיהם האזרחיים, אך נישואיהם אינם פסולים והם זוכים להכרה של רשויות המדינה האזרחיות בישראל כבני-זוג נשואים לכל דבר ועניין. בסופו של יום ועל אף העובדה שבני-הזוג היהודים נישאו בנישואין אזרחיים, עדיין יידרש בית הדין הרבני לגירושין של בני-הזוג, אך בשינויים המחויבים.

כדי להביא לסיומם של נישואין שנערכו כדת משה וישראל יש צורך במתן גט על ידי הבעל ובקבלתו על ידי האישה. לעומתם, אין אצל בין בני-הזוג שנישאו בנישואים אזרחיים צורך בגט שיינתן על ידי הבעל לאישה וניתן להתיר את הנישואין באמצעות פסק דין לגירושין אף מבלי לדון בעניינם של הצדדים. יחד עם זאת, בית הדין הרבני מחייב את הצדדים בגט מספק על מנת להבטיח גירושיהם של הצדדים. בתוך כך, אין צורך בהוכחת עילת גירושין תקפה ומוכרת על המשפט העברי.

משרדנו המתמחה בענייני גירושין, מטפל גם בזוגות שנישאו בנישואין אזרחיים ופועל באופן היסודי, המקצועי והיעיל ביותר ועומד לרשותכם בכל עת. לצורך התרת הנישואים באמצעות תביעת גירושין בבית הדין הרבני לצורך קבלת פסק דין לגירושין, הינכם מוזמנים לפנות אלינו לצורך תיאום פגישת ייעוץ משפטית עם עו"ד גירושים, בדבר בדיקת מצבכם המשפטי והדרכים בהן יש לפעול.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם.