מזונות זמניים

מזונות זמניים משמשים כסעד זמני ומהיר ומהווים שלב ביניים במסגרת תביעת מזונות וכשמם נועדו לסייע למבקש לצלוח ולשרוד את התקופה שמיד לאחר הגשת התביעה למזונות וזאת עד אשר תינתן הכרעה בתביעת המזונות אשר תביא לכדי מיצוי ההליך המשפטי. תכלית קביעת המזונות הזמניים נועדה לשמור על מצב קיים ולאפשר את רמת החיים שקדמה לפרוץ הסכסוך תוך מתן עזרה לצד החלש יותר ועל ידי כך לאזן בין הצדדים מבחינה כלכלית.

לא ניתן לעתור למזונות זמניים, אלא לאחר שהוגשה תביעת מזונות ורק לאחר שחלף המועד להגשת כתב ההגנה. לרוב תינתן החלטה למזונות זמניים לאחר שיתקיים דיון בו כל צד ישמיע את טענותיו אולם רשאי בית המשפט לקבוע את גובה המזונות הזמניים אף מבלי לקיים כלל דיון וזאת רק בהסתמך על כתבי הטענות והנספחים שצורפו להם. חשיבות רבה טמונה באמור בכתב הטענות הראשון המוגש לבית המשפט לרבות תמיכת טענותיו בנספחים רבים ככל שישנם. כתב התביעה הראשון אמור לבסס תשתית ולהציג עילה המקימה את הזכות לה עותרים. על כן יש להיוועץ בעורך דין גירושין באמצעותו תוגש התביעה המתאימה להשגת מירב הסעדים המבוקשים.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם.