עילות גירושים

דן לימור עורך דין משפחה

מאת: עורך דין דן לימור

שוקלים להתגרש? הוגשה כנגדכם תביעת גירושים? צרו קשר כבר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ. דן לימור – משרד עורכי דין מתמחה בדיני גירושים והמעמד האישי ומציע את מגוון השירותים המשפטיים, החל מייעוץ ועד ייצוג בבתי הדין ובבתי המשפט. לא די ברצון להגיש תביעת גירושים. חייבת להיות לכך סיבה. יש לשאול מתי? מדוע? למה תוגש תביעה?

למה? מדוע? מתי תוגש תביעת גירושים?

בהיעדר רצון משותף והסכמת בן-הזוג השני להתגרש על הצד שחפץ בכך לפנות לבית הדין הרבני  – לו מסורה הסמכות הבלעדית בענייני נישואים וגירושים – ולהגיש תביעת גירושים. אולם, לא קלה היא הדרך אל הגירושים. התובע עשוי להיתקל בקושי בהשגת מבוקשו ולהיווכח, כי כעס שרוחש לבן-הזוג בגין ריב, האהבה שחדלה או העובדה שמאס בצד האחר אינם מסייעים לו ואינם משמשים לו עילת גירושים.

בנסיבות אלו ו/או בחפץ ליבו של בן-הזוג המעוניין להתגרש אין די, שכן על פי הדין העבריעל הצד המבקש סעד של גט בבית הדין הרבני מוטל הנטל להוכיח קיומה של עילת גירושים המוכרת על פי ההלכה, המקימה לו את הזכות לדרוש בגט.

עילות הגירושים מתחלקות לשני חלקים עיקריים

בחלקה הראשון של רשימת העילות מצויות עילות הגירושים האובייקטיביות לפיהן, צד אחד בנישואין רואה עצמו נפגע כתוצאה מבעיות שנתגלו אצל או בקשר לצד השני לאחר הנישואים, שהקימו בידו עילת גירושים כשרה למהדרין, כמו למשל מומים ומחלות, היעדר יכולת לקיום יחסי אישות, עקרות מצד בעל או מצד אישה אשר אינה יולדת כעבור עשר שנות נישואים.

בחלקה השני של רשימת העילות, מצויות עילות הגירושים הסובייקטיביות הנובעות מהתנהגותו של בן-הזוג המקים בידי הצד השני עילת גירושים, כמו למשל בן-זוג המסרב לקיים יחסי אישות ושאינו מקיים את חובותיו מעצם הנישואים וככזה נחשב כמורד או בן הזוג הנוהג כלפי השני באלימות פיסית ומילולית. בעל שנעשה נרקומן, אישה שהוליכה את בעלה לעבור על דיני הדת באכילת אוכל לא כשר, אישה שיוחסו לה מעשי כיעור בהתנהגות לא נאותה אף כזו שלא הגיעה עד כדי בגידה, בעל שבגד, אישה שבגדה וזנתה תחת בעלה או טענת מאיס עלי לפיה, האישה מאסה בבעל עד כדי שאינה יכולה לקרבו אליה ולקיים עימו יחסי אישות.

בהיבטים מסוגים אלו הרי שמומלץ אף בעילת הגירושין, להיוועץ עם עורך דין גירושין.

תוכן עניינים
שתפו מאמר זה
מלאו את הפרטים ואנו נשוב אליכם בהקדם:
תחומי שירות

נגישות