גביית מזונות

הליכי גביית דמי המזונות אינם תמיד נחוצים והכרחיים, שכן החובה לשאת בדמי מזונות אישה קמה עם הכרעתו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני בהינתן החלטה או פסק-דין המחייב במזונות. לעיתים על אף קיומם של החלטה או פסק-דין למזונות הצד שחויב במזונות (להלן: "החייב") אינו נושא בהם ולעיתים כלל לא מתכוון לשאת בהם.

במקרים אלו לא נותר מנוס, אלא לנקוט בהליכי גבייה לצורך השגת דמי המזונות שנקבעו בהחלטה או בפסק-הדין. לצורך גביית המזונות, בפני הזכאי במזונות (להלן: "הזוכה") עומדות שתי דרכים:

דךר אחת לגביית דמי המזונות הינה באמצעות הגשת בקשה לביצוע החלטה או פסק דין למזונות בלשכת ההוצאה לפועל, ולנקוט במסגרתה בפעולות שונות באמצעותה תוך אילוץ החייב לפרוע את חובו ולשאת בתשלום המזונות, כגון הטלת סנקציות וצווים כנגד החייב לשם גבייתם. דרך אחרת לגביית המזונות הינה באמצעות הביטוח הלאומי: ניתן לפנות במסגרת תביעת מזונות למוסד לביטוח לאומי אשר יעביר לזוכה את דמי המזונות, אם כי לא בהכרח בשיעור שנקבע בהחלטה או בפסק הדין, אלא בהתאם לחישוב דמי מזונות בשיעור הקבוע בחוק ובתקנות הביטוח הלאומי. הלכה למעשה, המוסד לביטוח לאומי נכנס בסופו של יום לנעלי הזוכה במרדף אחר החייב.

משרדנו מתמחה בענייני מזונות, מזונות אישה ומזונות ילדים ועומד לרשותכם בכל עת. הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר לתיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין לענייני מזונות וגביית מזונות, וליהנות מקבלת חוות דעת משפטית בנוגע לדמי מזונות אישה והדרך האופטימלית לגביית דמי המזונות הניתנת מטעם עורך דין לענייני משפחה.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.

מלאו את הפרטים ואנו נחזור בהקדם.